Lakáselosztó átszerelés előtt
Átszerelés után és természetesen Fi-relé beépítésével szakszerűen, szabványosan!

Védőcsövezési munkálatok és dobozok kialakítása

Védőcsövezési munkálatok opelszalagos rögzítéssel, ezek úgy készültek hogy minimális javítási utómunkálatot igényel majd.

Védőcsövezési és kötő doboz kialakítási munkálatok. A nyomvonal kirajzolása korábban lézerrel végeztük el, ezért a konnektorok és kapcsolók biztosan egy magasságban lesznek majd. Ugyanakkor mivel a csövezés minőségére és a cső vastagsági méret kiválasztására is odafigyelünk, a vezetékek is biztosan áthúzhatóak lesznek ha esetleg karbantartásra van szükség a későbbiekben .
Én villanyász egy csillár felszerelése közben, látszik a sok papírtörlő. Miután felszereltem a lámpa testeket, és le is törölgettem szépen egy körben!
Ennek a csillárnak az volt az érdekessége hogy gyárilag csak egyszerre lehetett kapcsolni az összes lámpát, én a tulajdonos kérésére olyanra szereltem hogy 3 lépcsőben kapcsolható.
Korábbi TNC rendszerű lakáselosztó átszerelés után. Ugyan egy társasházi lakásban nincsen minden ingatlannak földelő szondája, de egy PEN szétválasztással és Fi-relé beépítésével TNC-S lesz a rendszer ami sokkal biztonságosabb. Tehát íme egy ilyen “kinullázott” elosztó szekrény.
Napelem vezérlés keresztbereteszeléssel, plusz leválasztó S1 kapcsolóval. Erre azért volt szükség mivel a hálózati 3 fázis és a napelem inverter 1 fázisa között tudjunk kapcsolni biztonsággal.
Általunk átszerelt TNC-S rendszerhez tartozó lakáselosztó, a megrendelő azért keresett meg mert bizonyos konnektor aljzatokban nem volt feszültség. A probléma 1 perc szemrevételezés alatt kiderült a “villanyszerelő” nem használt érvéghüvelyeket és nem húzta meg a csavarokat! Ez különösen fontos,mrt a feszültségesés csak egy dolog. Ugyanakkor a tűz kialakulása nem elhanyagolható kockázat!
Természetesen erősáramú betáplálással is foglalkozunk, ez egy 3 fázis+PEN NFA2X légkábel feszítése után készült. Ahogy látható az oszlop sodrony feszítést is kapott.